Działania grupy
Cały czas zapraszamy także pracowników i studentów UAM do udziału w badaniu na temat akceptacji feminatywów w społeczności UAM: https://amuedu.qualtrics.com/jfe/form/SV_1Up3NOtpJ7Fnr8i
UWAGA, UWAGA!
Laboratorium Promocji Zdrowia i Psychoterapii WSE UAM oraz Międzynarodowa grupa badawcza „Związki międzykulturowe. Społeczeństwo – edukacja – rynek pracy” i Międzywydziałowa Interdyscyplinarna Grupa Badawcza Płeć i Język
serdecznie zapraszają na wykład prof. Dariusza Skowrońskiego z Temple University Japan Campus w Tokio.
Wystąpienie zatytułowane: „Przemoc w Japonii. Kontekst społeczno – kulturowy” odbędzie się 10.10.2022 w godz 11.30 – 13.00 w sali 508.
Wstęp wolny.
Serdecznie zapraszamy do lektury:
Nasza członkini- mgr Martyna Zachorska aktywnie działa na rzecz popularyzacji wiedzy o języku, którego używamy na co dzień, a edukacji seksualnej i sposobach bycia w społeczeństwie. Zawsze cieszymy się z takich wydarzeń i gratulujemy ciekawego wystąpienia.
20-22.09.2022r.- planowane wystąpienie podczas XI Ogólnopolskiego Zjazdu Pedagogicznego „Przesilenie. Budujmy Lepszy Świat W Sobie i Pomiędzy Nami” organizowanego przez Polskie Towarzystwo Pedagogiczne oraz Wydział Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, tytuł wystąpienia: „Studenci wobec feminatywów. (Nie) akceptowana przestrzeń”
czerwiec 2022r.- złożenie do druku kolejnego artykułu „Studenci wobec feminatywów. Analiza poziomu akceptacji żeńskich form zawodów i stanowisk”.
maj 2022r.- rozpoczęcie badania społeczności UAM (pracowników/ pracowniczek oraz studentów/ studentek) na temat poziomu akceptacji żeńskich form nazw zawodów i stanowisk w tej grupie badawczej.
maj 2022r.- złożenie artykułu o tytule „Feminatywy w edukacji seksualnej- czy (nie) warto ich stosować”.
22-23 kwietnia 2022r.- wystąpienie podczas sesji plakatowej Konferencji Naukowo- Szkoleniowej Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego „Jubileusz XXX- lecia”, tytuł wystąpienia: „Feminatywy w edukacji seksualnej- czy (nie) warto ich stosować?”.
luty- marzec 2022r.- przeprowadzenie badań wśród studentów i studentek UAM na temat poziomu akceptacji w tej grupie żeńskich nazw zawodów i stanowisk.